SEO ve Dijital Pazarlama

Sdk Soft Tech Başlık Arkaplan
SEO ve Dijital Pazarlama Çözümleri ve Teknikleri

SEO Nedir? Seo Hizmeti ve Teknikleri

SEO (Arama motoru entegrasyonu), e-ticaret yada web sitelerinin arama motorlarında uyumlu çalışacak şekilde uygun hale getirilmesi ve bu sayede web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan ve sizin de hedef kitlenize ulaşmanız için kullanılan bir yöntemdir. %100 SEO uyumlu yapılan web siteleri, Google vb. arama motorlarında kısa sürede üst sıralara çıkarak gerçek hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar.

Web sitenizi arama motorları sonuç sayfalarında ilk sıralarda gözükecek şekilde optimize etme işlemine Arama Motoru Optimizasyonu ya da en bilinen adıyla SEO denir. Bu sebeple web sitenizin aldığı organik trafik miktarı artarak, doğru anahtar kelimeleri sitenizdeki başlıklarınızda kullanarak sitenizi optimize ederek dijital pazarlama süreçlerinde önemli bir yer tutar.

SEO’nun Avantajları Nelerdir?

SEO teknikleri ve uygulamaları doğru kullanılarak web sitesi yapıldığında birçok açıdan avantaj durumda olursunuz. Bu avantajlardan biri web sayfasının kullanıcı dostu ve kullanıcıya daha iyi deneyim sunan bir web sitesi haline gelmesidir. Bir diğer önemli avantajı ise arama motorları üzerinde ürün ve hizmetlerinizle ilgili arama yapan kişilerin sizi ulaşmasıdır ki en önemli iletişime geçen müşteriler internet üzeriden google vb. arama motorlarından arama yaparak sitenize ulaşan kişilerdir.

SEO yani arama motoru optimizasyonu, dijital pazarlamanın önemli aşamalarından biridir. Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinde Google veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için optimize edilmesi gerekmektedir. SEO tekniği, organik ve ücretli olmayan arama sonuçlarıyla etki etmektedir. Daha çok ziyaretçi almanızın ve müşteri kitlenize ulaşmanın yolu arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaktan geçer; çünkü kullanıcıların çoğu bir arama yaptığında ilk sayfada 3. veya 4. sıradaki siteye girerler. Bu sebeple SEO, e-ticaret siteleri ve kurumsal web sitelerinde dijital pazarlama için çok önemli bir konudur.

E-ticaret ve web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmıyorsa hiçbir anlamı olmayacaktır. Web sitelerinin büyümesi ve sizlerin daha fazla müşteriye ulaşması için organik aramalarda üst sıralarda çıkmak çok kritiktir. Aramalarda üst sıralarda çıkan web sitelerinde SEO yani arama motoru optimizasyonu çok iyi yapılmış demektir.

Sadece Google veya sosyal medya kanallarından ücretli reklamcılık sizi bir yere kadar götürebilir. Uzun vadede daha iyi sonuçlar almak için organik olarak çözümler üretmek gerekmektedir.

SEO’yu etkileyen web sitesi için faktörler arasında sitenizin yazılım kalitesi, sitenizin hızı ve sitenizdeki içeriğin özgün olması gibi etmenler vardır. Siteniz ne kadar SEO için uygunsa ve ne kadar özgünse, arama sayfalarında o kadar yukarılarda yer alırsınız.

Sizlerde seo ve dijital pazarlama hizmetimizi almak isterseniz iletişime geçebilir veya teklif al tarafından bizlere ulaşabilirsiniz.

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama, firmaların hedef kitlelerine ulaşmasına olanak tanıyan, daha fazla müşteri arttırmaya yönelik gerçek zamanlı bir pazarlama yöntemidir. SEO (Arama motoru optimizasyonu) ve arama motoru reklamları (Google Ads) ile potansiyel müşteriler tarafından bulunmanızı sağlayan bu pazarlama, web sitenizi Google gibi arama motorlarında en üst sıralara taşıyarak; ürünlerinizin veya hizmetlerinizin anahtar kelimeler yardımıyla öne çıkmanısa olanak tanır. SEO çalışmaları, aynı zamanda satış hacminizi arttırarak web siteniz için daha fazla yatırım getirisi sağladığı gibi; uzun vadeli bir çözümü de beraberinde getirir.

Web siteniz olmadığı veya SEO uyumsuz web siteniz var ise ve sitenizi arama motorlarında reklam vermiyorsanız müşterileriniz size ancak mağazanıza gelip alım yaptığı takdirde kazanç sağlamış olursunuz. Ancak dijital pazarlama yönteminde Google Ads kullanılarak arama motorlarında reklam verilirse kazanç sağlamanın yolu sadece satıştan geçmediği gibi; firmanızın tıklanma, paylaşılma, beğenilme, okunma ya da takip edilme sayıları da zamanla artacaktır. Dijital pazarlama sayesinde web sitenizi tıklayan insanların yaşı, cinsiyeti ve web sayfanıza yaptığı ziyareti kaç dakikada tamamladığı gibi veriler, hedef kitlenizi tam olarak belirlemede size yardımcı olur.

Dijital pazarlama yöntemi, aynı zamanda firmanız ile rakip firmalar arasında karşılaştırmalar yapmanıza olanak tanır. Rakiplerden ne kadar önde ya da geride olduğunuz konusunda bilgi edinebilmeniz için aritmetik bir altyapı oluşturan pazarlama yöntemi; güçlü yönlerinizi fırsata, zayıf yönlerinizi ile farkındalığa çevirmenize yardımcı olur.

Sizlerde web sitelerinizin üst sıralarda çıkması ve müşteri potansiyelinizi yükseltmek için, SEO ve Dijital Pazarlama konusunda profesyonel hizmet sunan Sdk Soft Tech firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et